Język angielski dla początkujących – od czego zacząć naukę?

Czy masz czasem wrażenie, że angielski prześladuje Cię na każdym kroku? ? Nie dość, że wymaga się do od Ciebie w pracy, to na dodatek gdziekolwiek nie spojrzysz pełno jest go w internecie, w prasie czy w codziennej komunikacji na wakacjach! Problem w tym, że nigdy wcześniej jakoś się nie składało i skutecznie umknąłeś zakusom anglojęzycznej komunikacji. Mamy dla Ciebie świetną informację – naukę można zacząć w każdej chwili, a język angielski dla początkujących wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby Ci się wydawać. Zobacz również dlaczego warto uczyć się angielskiego


Język angielski dla początkujących – jak to ugryźć?

Owszem, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z nauką języka i angielski dla początkujących to Twoja pierwsza językowa przygoda, liczba opcji i wyborów może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru mamy nie tylko przeróżne metody, które obiecują sukces w przeciągu kilku tygodni, ale także różne rodzaje kursów. Angielski dla początkujących, zwłaszcza początkujących dorosłych, to zupełnie inny rodzaj kursu niż angielski dla dzieci czy kursy przygotowujące do egzaminu. Warto postawić na szkołę, która zapewni nam doświadczonych lektorów rozumiejących nasze potrzeby. To prawda, nie komunikujemy się jeszcze w tym języku, ale angielski dla początkujących od pierwszych zajęć musi rozwijać nas właśnie w tym kierunku – swobodnej komunikacji. Warto, aby wybrany przez nas kurs angielskiego brał także pod uwagę sytuacje, w których potrzebujemy języka obcego i wokół nich był zbudowany – zdecydowaną wpływ na programie nauczania będzie miało to, czy chcemy używać go w podróży czy może też do czytania maili w pracy.

Po co mi tyle słów?

Głównym zadaniem dobrej szkoły językowej oraz lektora przed rozpoczęciem kursu ‘język angielski dla początkujących’ jest określenie celów kursantów. To pomaga skoncentrować się na zakresach tematycznych, które interesują kursanta i będą mu w przyszłości potrzebne. Nauka nazw wszystkich zwierząt czy kwiatów to też w zasadzie angielski dla początkujących ? tylko niestety w mało efektywnym i niezbyt przydatnym dla kursanta wydaniu. Zdecydowanie warto postawić na słownictwo i wyrażenia, co do których mamy pewność, że przydadzą się nam na co dzień – czy to w pracy czy w podróży. Po pierwsze uczyni to Twój kurs językowy bardziej efektywnym, a po drugie podniesie motywację! Nagle okaże się, że angielski dla początkujących jest całkiem prosty, skoro już po kilku lekcjach możesz poradzić sobie w podstawowej sytuacji komunikacyjnej czy też nazwać rzeczy potrzebne Ci podczas podróży samolotem.

Czy gramatyka jest ważna?

Dla osób, które liczyły na rewolucyjne podejście do nauki języka mamy złą informację ? Tak, jest ważna. Angielski dla początkujących nie na niej jednak powinien się koncentrować! Pamiętaj, że komunikujemy się głównie słowami; owszem – znajomość gramatyki pozwala nam na zbudowanie bardziej zaawansowanych czy rozbudowanych wypowiedzi, ale najważniejsze jest słownictwo. Bez niego ani rusz! Jeśli nawet popełnisz błąd gramatyczny, ale będziesz pamiętać słowa niezbędne do przekazania komunikatu – wygrałeś ?

Język angielski dla początkujących – na czym się skoncentrować?

Skoncentruj się na sprawnościach językowych takich jak słuchanie mówienie. Nie wymagaj od siebie wszystkiego na raz i nie oczekuj, że już jutro napiszesz bezbłędnie mail do szefa. Postaw sobie jasny cel, jakim może być poradzenie sobie podczas wakacji – na lotnisku, w hotelu, na zakupach. Nie martw się czy Twój angielski jest w 100% poprawny. W końcu to angielski dla początkujących – daj sobie czas i pozwól sobie na parę nieistotnych błędów. Twoim sukcesem będzie zrozumiała dla Ciebie odpowiedź recepcjonisty w hotelu na Twoje pytanie o godziny śniadania czy lokalizację najbliższego sklepu.

Słuchanie, słuchanie i słuchanie

Słownictwa niezbędnego do komunikacji ze światem uczysz się ze swojego kontaktu z językiem. Angielski dla początkujących nie musi oznaczać uczenia się na pamięć długich list słówek. Bardzo dużo nauczysz się słuchając. Nie skacz jednak od razu na najgłębszą wodę! Nie musisz od razu oglądać filmów czy słuchać podcastów. Rozsądnie wybrane nagrania pozwolą Ci na wychwycenie z zawartych w nich rozmów przydatnych dla Ciebie słów. Pomogą też opanować wymowę – słuchając inwestujemy czas właśnie w późniejszą płynność. Doświadczony w nauczaniu dorosłych na kursach angielskiego dla początkujących lektor na pewno dobierze materiały, które zamiast zniechęcić i zdemotywować za wysokim na początek poziomem pomogą Ci wystartować i zbudować prawdziwą pasję i zapał do dalszej nauki.

Język angielski dla początkujących – 150 zwrotów:


Powodzenia!