Angielski dla dzieci – jak zachęcić najmłodszych do nauki języka?

angielski dla dzieci
angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci – to obecnie już oczywisty wybór dodatkowych zajęć dla najmłodszych. Swobodna komunikacja w tym języku pozwala dzieciom podróżować, odkrywać nowe zainteresowania, nawiązywać ciekawe znajomości, a w późniejszym wieku umożliwia wybór lepszej szkoły lub prestiżowej uczelni. Jak jednak wspierać dziecko w dążeniu do zdobywania kolejnych poziomów zaawansowania? Angielski dla dzieci, jak każde inne zajęcia pozalekcyjne, wymaga motywacji i wytrwałości. Co może zrobić rodzic?

Jak doskonale pamiętamy ze swoich doświadczeń z dzieciństwa na nic zdadzą się nakazy i zakazy – na dłuższą metę nie pomogą dziecku w rozwinięciu prawdziwej pasji czy chociażby długotrwałego zainteresowania konkretną dziedziną. Możemy nagradzać, chwalić, zachęcać do samodzielnego odkrywania świata. Co jednak jeśli nasze metody nie działają? Czy dyscyplina i rutyna mogą nam pomóc? Okazuje się, że najlepiej sprawdza się połączenie kilku strategii i elastyczne dostosowywanie ich do etapu rozwoju dziecka i jego aktualnych potrzeb.

Angielski dla dzieci i pomysłowych rodziców

Dynamiczny rozwój młodego człowieka powoduje, że to, co jeszcze przed chwilą było skutecznym motywatorem, dziś już nie sprawdza się kompletnie. Obserwuj uważnie swoje pociechy! Do nauki, jak do reszty wychowania, podchodzić musimy kreatywnie. Angielski dla dzieci to przede wszystkim nauka przez zabawę, codzienny kontakt z autentycznym językiem i budowanie w dziecku ciekawości świata. Na zrozumienie, że wiedza przyda się później do osiągania sukcesów zawodowych przyjdzie jeszcze czas.

Co za dużo, to niezdrowo

Im wcześniej, tym lepiej? Nie zawsze. Dwa języki obce w wieku 4 lat? Nie jest to najlepszy pomysł. Wybór zajęć angielskiego dla dzieci jest zawsze podyktowany jak najlepszymi intencjami rodziców, ale czy na pewno tego właśnie potrzebuje tak małe dziecko? Nie dajmy się zwariować! Podejdź do zadania ze spokojem i rozsądkiem – dobry start zapewni Twojemu dziecku dobrze dobrany kurs i Twoje wsparcie. Nadmiar presji z Twojej strony – zbyt wcześnie rozpoczęty kurs, za dużo obowiązków, zajęcia niedopasowane do aktualnego etapu rozwoju dziecka – spowoduje jedynie zniechęcenie i poczucie porażki.

Język jest wszędzie

Oczywiście podstawą edukacji językowej Twojej pociechy powinien być idealnie dopasowany do jej potrzeb kurs języka angielskiego dla dzieci. Nie zapominaj jednak, że codzienny, stały kontakt z językiem w ogromnym stopniu przyczynia się do sukcesu, który może odnieść Twoje dziecko. Jeśli lubi oglądać kreskówki – połącz przyjemne z pożytecznym i zachęcaj je do oglądania bajek w języku angielskim. Bierz w oglądaniu aktywny udział – możecie razem powtarzać pojedyncze słowa lub całe wyrażenia, które uda się Wam wyłapać.

Wybieraj mądrze

Dopasuj to, czego uczy się dziecko do jego możliwości. Angielski dla dzieci, jeśli prowadzony jest przez profesjonalistów, pozwoli młodym kursantom na poznawanie języka w zbliżony do naturalnego sposób. Najważniejsze na tym etapie jest zawsze słownictwo – zdolność nazwania w języku obcym otaczających je przedmiotów i osób jest dla dziecka niesamowicie motywująca. Sprytny lektor podczas zajęć angielskiego dla dzieci wybierze te tematy, które aktualnie interesują dziecko; fascynują je obecnie zwierzęta? Świetnie – można tą tematykę połączyć z nauką kolorów czy części ciała.

Bądź na bieżąco

Papierowe podręczniki są świetne – to prawda. Obecnie rynek oferuje mnóstwo dopasowanych do dziecięcych potrzeb publikacji. Kolory, dźwięki, interakcja – wszystko to pomaga zaangażować się maluchom w zdobywanie wiedzy. Angielski dla dzieci online idzie o krok dalej! Pozwala na połączenie fascynacji technologią, komputerami, tabletami z efektywną nauką angielskiego. Czas przed komputerem nie musi być synonimem lenistwa i zmarnowanego dnia. Twoje dziecko zdecydowanie chętniej spędzi lekcję w sali wirtualnej niż w niewygodnej ławce szkolnej. Stały kontakt z lektorem i innymi uczniami pozwoli też na utrzymanie uwagi i wykorzystanie 100% swoich możliwości.

Motywuj, nie oceniaj

Nic tak nie denerwuje młodego kursanta jak seria pytań zaraz po zajęciach angielskiego dla dzieci ‘Czego się dziś nauczyłeś?, ‘Co potrafisz już powiedzieć?’. Zmuszanie dziecka do mówienia (zwłaszcza w obecności innych osób!) nie będzie dla niego motywujące, a jedynie spowoduje niepotrzebny stres. Każde dziecko ma swoje tempo, swój rytm. Wspieraj i pomagaj, ale nie wzbudzaj w dziecku poczucia, że jest stale oceniane. Angielski dla dzieci to przed wszystkim zabawa! Martwisz się, czy aby zajęcia są skuteczne i nie wiesz jak sprawdzić ich efekty nie narażając dziecka na niepotrzebny stres? Wybierz angielski dla dzieci online – tu zawsze możesz zalogować się do profilu swojego małego kursanta i obejrzeć nagranie z zajęć. Da Ci to o wiele większą wiedzę nie tylko o postępach dziecka, ale także o tym jak np. radzi sobie z interakcją w grupie rówieśników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *