Język angielski dla dzieci w wieku szkolnym – jak, kiedy i dlaczego?

język angielski dla dzieci
język angielski dla dzieci

Język angielski dla dzieci to jeden z najpopularniejszych rodzajów zajęć dodatkowych wybieranych przez rodziców dla swoich pociech. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista – znajomość tego języka daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór szkoły czy też podróżowanie. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z potrzeby zapewnienia swoim dzieciom odpowiedniego startu w dorosłość przez wyposażenie go w tak niezbędne narzędzie jakim jest język obcy. Jednak wybór metody, rodzaju kursu czy szkoły nie jest już tak oczywisty i często wywołuje wiele wątpliwości. Język angielski dla dzieci dostępny jest w wielu formach, w każdej dużej szkole językowej. Jak jednak wybrać mądrze, aby nauka była skuteczna, a jej efekty trwałe?

Język angielski dla dzieci – dobry start

Według najnowszych badań rynku znajomość angielskiego oraz innych języków obcych jest niezbędna do osiągania sukcesów akademickich, naukowych czy też zawodowych. Początkiem drogi edukacyjnej, jeśli tylko mamy taką możliwość, powinien być język angielski dla dzieci. Jest to bowiem ten etap rozwoju, na którym przyswajamy języki najszybciej i w najbardziej zbliżony do naturalnego sposób.

Najbardziej skuteczne podejście

Możliwości otwierające się przed młodym człowiekiem swobodnie korzystającym z języka obcego – od dóbr kultury zaczynając i na zasobach Internetu kończąc – są niezmierzone. I to właśnie możliwość korzystania z nich na swoje potrzeby jest ostatecznym testem skuteczności zajęć języka angielskiego dla dzieci. Trudno spodziewać się, że młody człowiek biorący udział w zajęciach językowych w głównej mierze opartych na wykonywaniu niezliczonych ćwiczeń gramatycznych, będzie w stanie wykorzystywać samodzielnie język do komunikacji. Kluczem do sukcesu jest to, aby kurs języka angielskiego dla dzieci rozwijał praktyczne umiejętności językowe – zwłaszcza mówienie, rozumienie ze słuchu i aktywna znajomość słownictwa, a w następnej kolejności czytanie i pisanie.

Język angielski dla dzieci – dlaczego warto?

Z gamy dostępnych rozwiązań edukacyjnych dedykowanym młodym kursantom warto wybrać takie, które oprócz efektywności potrafi jednocześnie odpowiedzieć na potrzeby najmłodszych. Dzieci nie są, tak jak dorośli, skupione na długoterminowych zadaniach czy odległych celach. Oczywiście ich rodzice zdają sobie sprawę, że znajomość języka pomoże im kiedyś w znalezieniu dobrej pracy (ponad 90% ankietowanych rodziców), że przełoży się w przyszłości na wyższe zarobki (zdaniem ponad 86% rodziców) czy też ułatwi dostanie się na wymarzoną uczelnię (blisko 83% rodziców).

Oczami dzieci

Co pomoże zmotywować maluchy? Dzieci wchodzące dopiero w wiek szkolny (około 6-7 lat) nie planują aż tak daleko jak ich rodzice. Co w takim razie powoduje, że chętnie biorą udział w zajęciach języka angielskiego dla dzieci? Otóż, według przeprowadzonych wśród nich ankiet, istotnym czynnikiem motywującym jest dla nich możliwość korzystania z przeróżnych programów, aplikacji, gier czy zasobów Internetu w języku angielskim oraz aktywne wykorzystywanie języka w kontaktach z rówieśnikami na internetowych chatach czy forach. Dawno już minęły czasy, kiedy głównym źródłem wiedzy były wyłącznie papierowe książki i słowniki. Dziś dzieci sprawnie korzystają z technologii. Zamiast zatem narzekać, że technologia dominuje ich życie, warto wykorzystać to zainteresowanie nowoczesnymi narzędziami jako potencjalne źródło skutecznej edukacji – nauki języków obcych. Język angielski dla dzieci nie musi być nudnym przerzucaniem stert kartek ? Nowoczesne technologie w nauczaniu pozwalają na połączenie skutecznych metod o trwałych rezultatach z zapałem młodych kursantów do korzystania z komputera czy tableta. Język angielski dla dzieci online z doskonale przygotowanym lektorem prowadzony w wirtualnej sali lekcyjnej to rozwiązanie spełniające potrzeby dziecka jaki i działające w kierunku długoterminowych celów zaplanowanych mu przez dbających o przyszłość rodziców.