Kursy językowe onlinenauka angielskiego

16 05 2011

Nauka języków obcych

Co jest najważniejsze w erze globalizacji? Przede wszystkim nauka języków obcych, a w szczególności nauka angielskiego. Wysokie studia, niezliczone fakultety są niczym w obliczu braku znajomości angielskiego. Jest to podstawa, absolutne minimum, które wymagane jest w większości polskich firm i w każdej firmie międzynarodowej.

 

Po angielsku dogadamy się właściwie w każdym kraju europejskim. Stał się on językiem powszechnym, normą kontaktów międzynarodowych. Analizując tę sytuacje możemy nawet dojść do wniosku, że realizuje on częściowo utopijną ideę języka Esperanto stworzonego z myślą o tym aby poznał go każdy człowiek na świecie, by stał się mową uniwersalną. W przypadku Esperanto, pomysłu nie udało się zrealizować. Natomiast język angielski samorzutnie dostał się na pierwszy plan.  Na każdym kontynencie, oprócz Azji znajdziemy przynajmniej jeden  kraj, gdzie urzędowym językiem jest angielski.

 

Ciekawym aspektem światowej ekspansji języka angielskiego jest dostępność do portali społecznościowych, które stały się medium pozwalającym na bezpłatna komunikację ludzi z  całego świata. Bo jak dogadać się z Brazylijczykiem, nie znając portugalskiego? Oczywiście po angielsku.

 

Coraz powszechniejszą staje się obecnie także nauka angielskiego online, która pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.