Kursy językowe onlinenauka angielskiego

16 06 2011

Kursy językowe online

Nowa innowacyjna metoda nauki języka obcego czy kolejny sposób przeniesienia naszego życia w wirtualną rzeczywistość? Metoda ta ma obecnie tylu zwolenników ilu przeciwników. Głównym głosem przeciw jest fakt iż brak kontaktu face to face z lektorem może  spowodować spowolnienie procesu nauki. Jest to mimo wszystko kwestia sporna ze względu na to, że każdy uczy się inaczej i w innym tempie. Nauka przez Internet zawiera także ofertę konwersacji z lektorem lub native speakerem przez komunikatory do wideo rozmów. Co pozwoli na przekroczenie bariery językowej.

Wielu twierdzi, że kursy angielskiego online są przyszłością nauki języków obcych. Przede wszystkim, dlatego, że słuchacz nie jest już przywiązany do jednego miejsca, a jest to szczególnie istotne w przypadku biznesmanów podróżujących po świecie. Dla takich ludzi zbyt uciążliwe byłoby korzystanie z zajęć o stałych porach i w stałym miejscu.

Kolejnym argumentem za nauką online jest fakt iż tego typu kursy są stosunkowo tańsze lub wręcz bezpłatne. Ma to znaczący wpływ na ciągły rozwój tej formy nauki zarówno w Polsce jaki i za granicą, ponieważ prywatne kursy językowe nie należą do najtańszych form edukacji.