Kursy językowe onlinenauka angielskiego

30 06 2011

Angielski dla seniorów

Osoby po 50 roku życia bardzo często wykluczane są z życia zawodowego, niektórzy za jeden z powodów takiej sytuacji podają fakt iż niewielu zna język angielski w stopniu komunikatywnym.

Coraz więcej szkół proponuje swoim klientom kursy dla seniorów, gdzie uczą słownictwa, wymowy i gramatyki w podstawowym zakresie. Pozwala udoskonalić wymowę i przełamać barierę językową. Sposób nauki jest dostosowany odpowiednio, tak aby był najefektywniejszy.

Jednym z przykładów dostosowania takiego kursu jest na przykład wolniejsze tempo nagrań, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć, ale i także zapamiętać materiał. Często są to zadania i podręczniki z większą czcionką. W ramach takich kursów oferowane są kontynuacje nauki dla osób, które miały już styczność z angielskim, ale też kursy dla początkujących.

Największą zaleta kursów języka angielskiego „dla seniorów” jest fakt iż w grupach są osoby w zbliżonym wieku. Badania wykazały, że wiele osób w wieku 50+ nie kontynuuje lub nie rozpoczyna nauki języka, bojąc się konfrontacji młodszymi.