Konwersacje po angielsku

Konwersacje po angielsku – jak, gdzie i dla kogo?

Zapewne sam już nie raz się przekonałeś, że znajomość gramatyki czy podstawowych zasad języka obcego nie zawsze przekłada się na swobodną rozmowę. Bardzo często osoby uczące się języków potrafią bez problemu pisać, z mówieniem natomiast już nie idzie im tak łatwo. Właśnie dlatego nauka każdego języka obcego powinna dzielić się na pisanie, słuchanie i mówienie. Każdą z tych składowych należy rozwijać w równym stopniu, aby móc  samo, by móc swobodnie posługiwać się angielskim i każdym innym językiem. Konwersacje po angielsku są jednym ze sposobów na aktywizację opanowanych już podstaw gramatyki i słownictwa.

konwersacje angielski

Jak poprawić umiejętność mówienia po angielsku?

Doskonałym sposobem na efektywną naukę mówienia są konwersacje. Jeśli będą to konwersacje z native speakerem lub lektorem, który mówi do Ciebie jedynie w obcym języku to już połowa sukcesu. W takiej sytuacji jesteś bowiem zmuszony do mówienia wyłącznie w języku obcym, znajdowania odpowiednich słów lub nawet tłumaczenia czegoś tak zwaną ‘okrężną drogą’. Wbrew pozorom tego typu zabiegi uczą Cię więcej niż szukanie odpowiedniego słowa w słowniku.

Konwersacje po angielsku to również doskonały sposób na to, by “obyć” się z językiem obcym. Dzięki rozmowie uczeń oswaja się z podstawowymi wyrażeniami i sam uczy się nieco odmiennego myślenia jak szybko i sprawnie budować zdania tak, by być rozumianym. Mówienie w języku obcym wymaga bowiem nieco innego sposobu myślenia niż pisanie czy czytanie. Podczas pisania masz czas przystanąć na chwilę i zastanowić się czy aby na pewno napisane słowo jest tym właściwym lub czy użyłeś odpowiedniego czasu. Podczas mówienia nie masz czasu na myślenie i sprawdzanie poprawności wypowiedzi. Słowa wypowiadane są z większą szybkością, a Ty nie możesz pozwolić sobie na długie zastanowienia nad trafnością użytego wyrazu, bo przed Tobą znajduje się osoba, która czeka na Twoją opinię. Konwersacje pomagają więc nabrać wprawy w mówieniu i sprawiają, że Twoje wypowiedzi stają się automatyczne. Ta forma nauki jest odpowiednia właściwie dla każdego, kto ukończył kurs językowy na poziomie średniozaawansowanym. Szczególnie ważna okaże się jednak dla osób, które planują wyjazd zagranicę lub pracują w międzynarodowym środowisku.

Jeśli zdecydujesz się na konwersacje po angielsku, warto również słuchać wszelkich wskazówek lektora i wsłuchać się w jego sposób mówienia. Nie należy obrażać się, jeśli rozmówca poprawi popełniony błąd, ale zapamiętać go i starać się unikać tego samego lub podobnych w przyszłości. Dodatkowo podczas rozmowy lub też oglądając nagrania swoich zajęć można oswoić się z własnym akcentem i spróbować nad nim popracować. Warto również wsłuchać się w akcent osoby, z którą rozmawiamy i spróbować naśladować sposób, z jakim ona wypowiada poszczególne słowa lub całe zdania.

Konwersacje z angielskiego online

Dziś coraz bardziej popularne stają się konwersacje językowe online w salach wirtualnych z lektorem na żywo. Jest to udogodnienie dla osób, które nie mają czasu lub po prostu nie chcą dojeżdżać do szkoły językowej czy lektora. Wystarczy chwila czasu i dostęp do internetu, by móc efektywnie uczyć się języka. Taka forma nauki będzie idealna dla osób pracujących czy studiujących, ale także okaże się wybawieniem zarówno dla osób z dużych miast, które nie chcą tracić czasu stojąc w korkach podczas dojazdu do szkoły językowej, jak i tych z mniejszych miast, którzy nie mają w pobliżu szkoły czy lektora.