Nauka angielskiego przez internet – czy to dla Ciebie?

Języki obce, zwłaszcza angielski, są przepustką do łatwiejszego życia, lepszej pracy czy swobodnych podróży. Nauka języków dla wielu osób jest także niezwykle rozwijającym hobby. Coraz większą popularność zdobywa nauka angielskiego przez internet. Ten sposób nauki ma wiele zalet. Jak więc dowiedzieć się czy jest on także dobrym rozwiązaniem dla Ciebie?

nauka angielskiego przez internet
nauka angielskiego przez internet

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, jak istotna jest obecnie znajomość języków. Każdy z nas zapewne przyzna, że chciałby uczyć się języka angielskiego czy innego języka obcego. Jednak nie wszyscy – z rożnych powodów – realizują swoje marzenia o płynnej mowie i decydują się na naukę. Nic dziwnego! W natłoku codziennych obowiązków czasem trudno jest znaleźć czas na dojazd do stacjonarnej szkoły dwa razy w tygodniu, niezależnie od pogody czy irytujących korków. Nie każdy z nas chce lub ma warunki, aby zapraszać do swojego mieszkania czy domu prywatnego korepetytora. Trudno nam też często samodzielnie znaleźć wiarygodną, odpowiednio przygotowanego do nauczania lektora, którego umiejętności w języku nam jeszcze nie znanym możemy być pewni.

Jak w wielu innych sytuacjach na ratunek przybywa niezawodny internet! 😉 Nauka angielskiego przez internet nie jest już niczym nowym. Trudno nam sobie nawet czasem wyobrazić o ile trudniejsza była nauka języków obcych przed powstaniem globalnej sieci. Tak jak z każdym zagadnieniem jednak, taki i w przypadku nauki angielskiego przez internet, liczba możliwości, sposobów nauki czy aplikacji może przyprawić o zawrót głowy, jeśli nie wiemy, co rzeczywiście jest skuteczne, co pomoże nam szybko robić postępy i w końcu zacząć mówić.

Nauka angielskiego przez internet – programy i aplikacje

Wystarczy wpisać w dowolną przeglądarkę internetową ‘nauka angielskiego przez internet’ aby otrzymać miliony wyników! Nie każdy może być specjalistą od edukacji, więc wybór jest rzeczywiście niełatwy. W co zainwestować swój czas i pieniądze?

Do wyboru masz mnóstwo platform, stron internetowych i aplikacji, dzięki którym powtórzysz zasady gramatyczne, przeczytasz najnowsze newsy ze świata w języku angielskim, odsłuchasz interesujące Cię podcasty czy powtórzysz słownictwo. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nauka angielskiego przez internet, jeśli ma być skuteczna i nauczyć Cię komunikacji, nie może ograniczać się do czytania reguł gramatyki czy poznawania nowych słów.

Oczywiście każda forma pracy z językiem zdecydowanie pomaga w osiąganiu celu, czyli płynności językowej. Żadna aplikacja jednak nie nauczy Cię mówić i komunikować się skutecznie podczas podróży czy w na spotkaniach w pracy. Samodzielne korzystanie ze stron czy aplikacji wymaga dużej motywacji i samodyscypliny – wie o tym każdy, kto po kilku tygodniach dobrych chęci tracił zapał do nauki angielskiego przez internet właśnie z powodu braku dodatkowej motywacji ze strony grupy czy lektora!

Angielski przez internet z lektorem

Co w takim razie będzie lepszym rozwiązaniem? Oczywiście nauka angielskiego przez internet, ale tylko i wyłącznie z lektorem na żywo. Na profesjonalnie przygotowanym kursie angielskiego online masz nie tylko nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych takich jak video, teksty do czytania czy nagrania, ale przede wszystkim bierzesz udział w zajęciach na żywo na platformie edukacyjnej, czyli w wirtualnej sali lekcyjnej.

Zajęcia prowadzone są najczęściej, tak jak w przypadku tradycyjnych szkół, dwa razy w tygodniu o ustalonych godzinach. Główna różnica jest taka, że nauka angielskiego przez internet pozwala Ci brać udział w zajęciach skądkolwiek chcesz! Logujesz się do zajęć z dowolnego miejsca na świecie i rozwijasz swoje kompetencje językowe pracując ze swoją grupą i lektorem bądź samym lektorem, jeśli decydujesz się na zajęcia indywidualne.

Cała gama multimediów, wspólna tablica, podręczniki i materiały dodatkowe powodują, że taka forma nauki angielskiego przez internet jest nie tylko bardzo skuteczna, ale także ciekawa i motywująca – nie ma mowy o nudnym rozwiązywaniu ćwiczeń gramatycznych czy czytaniu całych stron tekstu! Zajęcia skoncentrowane są przede wszystkim na mówieniu, czyli tym, na czym najbardziej zależy każdemu, kto stara się nauczyć nowego języka. Dostajesz to, co najlepsze – nie musisz tracić czasu na dojazdy, a jednocześnie taka forma nauki angielskiego przez internet zapewnia Ci stały kontakt z lektorem i innymi kursantami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *