Nauka angielskiego dla dzieci – jak zachęcić najmłodszych do nauki?

Uczenie dzieciaków to zarówno najwdzięczniejsze jak i najbardziej wymagające zajęcie. Co może dawać większa satysfakcję aniżeli kształtowanie młodych umysłów? Jeżeli uda nam się zmobilizować najmłodszych do udziału w zajęciach takich jak nauka angielskiego dla dzieci, to obserwowanie jak plastyczne niczym ciastolina umysły nabierają kształtu w odpowiedzi na nasze starania, jest bezcenne.

angielski dla dzieci
angielski dla dzieci

Nauka angielskiego dla dzieci a mali spryciarze

Nasze małe mądrale zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia. Bo co jest w stanie szybciej rozładować atmosferę, jeśli nie mądrość życiowa z ust przedszkolaka? Taka sytuacja – siedmiolatka negocjuje odrabianie lekcji w terminie późniejszym niż sobotnie popołudnie słowami: „jeśli będę mogła zrobić pracę domową w niedziele wieczorem, to zrobię to dwa razy szybciej”. Czterolatka orbitująca na dmuchanej piłce wokół konferujących z rozbrajającą determinacją odpowiada w imieniu organu decyzyjnego sylabizując „nie-ma-ta-kiej-op-cji” i oddala się przy akompaniamencie odbijanej od podłogi piłki. Wystrzeliła się w momencie newralgicznym dla procesu pertrakcyjnego gdzie za chwile mogło dojść do rękoczynów a przynajmniej do erupcji pulsującej żyły na czole rodzica. Do tego zrobiła to z taka nonszalancja i takim wyczuciem chwili, że nie pozostało nic innego jak zaakceptować chwilową rodzicielską niemoc wobec przebojowości naszych milusińskich. Tym razem młodsze dziecię przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść, z góry skazanej na negocjacyjne niepowodzenie, siedmiolatki.

Dla naszych dzieci wszystko?

W dzisiejszych czasach świat pędzi na przód w zawrotnym tempie. Zrozpaczeni opiekunowie starają się zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w dorosłe życie. Dlatego zapisują swoje latorośle na setki zajęć pozaszkolnych. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy gra na ukulele, władanie językiem tałyskim z podgrupy irańskiej języków indoiranskich, jazda tyłem na rowerku jednokołowym żonglując płonącymi pochodniami czy też robienie origami z zawiązanymi oczami może stać się umiejętnością ratująca naszemu maluchowi życie. Powodowani chęcią zapewnienia im jak najlepszego startu w dorosłość w szaleńczym poczuciu obowiązku zapisujemy nasze dzieci na co się da, żeby je przygotować na każdą ewentualność. Wymyślamy nieco dziwaczne imiona, prowadzamy na zajęcia, które pomogą im się wyróżnić z tłumu a w rezultacie zagwarantują tę odrobinę przewagi na linii startu w dorosłe życie. Czy jest to skuteczna metoda?

Nauka angielskiego dla dzieci – rozsądny wybór

Może zamiast sięgać po najwymyślniejsze zajęcia, damy maluchom czas na bycie dziećmi? Niech czas wolny nie będzie zdominowany przez ciężka pracę na najwymyślniejszych kursach z piekła rodem. Ważne, żeby wybrać świadomie jedynie takie umiejętności, których posiadanie na pewno pomoże dzieciakom w przyszłości. Niech opanują jedną, dwie rzeczy, ale do perfekcji. Taką przyszłościową kwalifikacją, może być na przykład znajomość języka obcego. Jeśli z całej puli dostępnych opcji zajęć dodatkowych wybierzemy angielski dla dzieci, bez którego w zasadzie nie da się funkcjonować w naszych czasach, to wyświadczymy im ogromną przysługę, pod warunkiem że kurs językowy, który wybierzemy będzie jednocześnie skuteczny i będzie sprawiał naszym dzieciakom ogromną frajdę!

Jak jednak znaleźć czas na logistykę? Organizacja zajęć dodatkowych wymaga często także inwestycji czasu ze strony rodziców. Nie mamy tu jedynie na myśli kosztu samego kursu, ale także faktu, że dowożenie swoich pociech na angielski dla dzieci. Biorąc pod uwagę biegłość komputerową dzieci w dzisiejszych czasach i to jak sprawnie używają technologii w swoim codziennym życiu, warto rozważyć angielski dla dzieci online. Takie rozwiązanie pozwoli nam zarówno zadbać o przyszłe kwalifikacje pociech jak i zaoszczędzić sobie mnóstwa niepotrzebnie zmarnowanych w korkach godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *