Jak nauczyć się angielskiego, by mówić i rozumieć?

Jak nauczyć się angielskiego, a nie tylko się go uczyć? To pytanie powinny zadać sobie wszystkie osoby, które pomimo czasu spędzonego nad podręcznikami i repetytoriami wciąż mają opory, by rozmawiać swobodnie po angielsku. Może czas zmienić metodę i sposób myślenia o nauce języka, a zaczynając od podstaw, nie popełniać podstawowych błędów?


Angielski dla początkujących – od czego zacząć naukę?

Czy masz czasem wrażenie, że angielski prześladuje Cię na każdym kroku? 😉 Nie dość, że wymaga się do od Ciebie w pracy, to na dodatek gdziekolwiek nie spojrzysz pełno jest go w internecie, w prasie czy w codziennej komunikacji na wakacjach! Problem w tym, że nigdy wcześniej jakoś się nie składało i skutecznie umknąłeś zakusom anglojęzycznej komunikacji. Mamy dla Ciebie świetną informację – naukę można zacząć w każdej chwili, a angielski dla początkujących wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby Ci się wydawać.

angielski dla początkujących

angielski dla początkujących


E-mail po angielsku – jak go napisać?

e-mail po angielsku

e-mail po angielsku

E-mail? Nic prostszego! E-mail po angielsku? Tu już nieco gorzej, prawda? 😉 Pamiętasz jeszcze papierowe listy od przyjaciół, od rodziny czy znajomych? Fakt, ręcznie zapisane myśli i emocje mają swój niezaprzeczalny urok. Wysyłanie tradycyjnej poczty ma też swoje minusy –  czekanie na wiadomość trwa przecież wieki! Nie bez powodu w angielskim potocznie nazywa się ją ‘snail mail’ 😉 Głównie z tego powodu papierowe list z czasem wyparł email, czyli ich szybszy, elektroniczny młodszy brat. Otrzymywanie wiadomości w ułamku sekundy zdecydowanie ułatwia życie. Nic dziwnego, że zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy posługujemy się głównie e-mailami. Jak napisać e-mail po angielsku tak, aby był w 100% zrozumiały, a przy tym uprzejmy? Dowiedz się z dzisiejszego artykułu!


Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – przykładowe pytania

rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

Ostatnio pomagaliśmy Ci napisać list motywacyjny po angielsku – to pierwszy krok do zdobycia pracy marzeń. Telefon zadzwonił i przyszedł czas na kolejny krok? Przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna po angielsku czyli job interview? Tylko spokojnie! To nie takie straszne jak może się na początku wdawać. Ważne, abyś się do niej dobrze przygotował. Pomożemy Ci dziś znaleźć odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania.


Angielski dla dzieci – jak zachęcić najmłodszych do nauki języka?

angielski dla dzieci

angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci – to obecnie już oczywisty wybór dodatkowych zajęć dla najmłodszych. Swobodna komunikacja w tym języku pozwala dzieciom podróżować, odkrywać nowe zainteresowania, nawiązywać ciekawe znajomości, a w późniejszym wieku umożliwia wybór lepszej szkoły lub prestiżowej uczelni. Jak jednak wspierać dziecko w dążeniu do zdobywania kolejnych poziomów zaawansowania? Angielski dla dzieci, jak każde inne zajęcia pozalekcyjne, wymaga motywacji i wytrwałości. Co może zrobić rodzic?