Angielski na wakacjach – nauka języka latem

Większość z nas w miesiącach letnich ma odrobinę więcej czasu na nadrabianie zaległości, także tych w rozwoju intelektualnym. Znajdujemy kilka chwil na przeczytanie czekających na nas od miesięcy na półce książek, obejrzenie filmów zostawionych dawno temu ‘na później’ czy też odkurzenie swoich zasobów słownictwa z języka angielskiego. Tak, angielski na wakacjach nie dość, że się przydaje, jeśli już zdążyliśmy się sporo nauczyć, to świetnie wchodzi do trochę bardziej wypoczętej niż zwykle głowy. Jaki sposób nauki języka latem najlepiej wybrać?

angielski na wakacjach

angielski na wakacjach


Angielski dla dzieci – mechanizmy nauki języka

Edukację, jak wiadomo, warto zacząć jak najwcześniej, póki dziecięce umysły są jak gąbka i chłoną wszystko bez najmniejszego wysiłku. Reguła wczesnego startu ma zastosowanie także w przpadku nauki języków obcych. Angielski dla dzieci jest jedną z najbardziej popularnych form zajęć dodatkowych wybieranych przez rodziców dla swoich pociech. Jak to działa? W jaki sposób mały kursant uczy się języka?

angielski dla dzieci

angielski dla dzieci


Angielski dla dzieci – jak zachęcić najmłodszych do nauki?

Uczenie dzieciaków to zarówno najwdzięczniejsze jak i najbardziej wymagające zajęcie. Co może dawać większa satysfakcję aniżeli kształtowanie młodych umysłów? Jeżeli uda nam się zmobilizować najmłodszych do udziału w zajęciach takich jak angielski dla dzieci, to obserwowanie jak plastyczne niczym ciastolina umysły nabierają kształtu w odpowiedzi na nasze starania, jest bezcenne.

angielski dla dzieci

angielski dla dzieci


Miesiące po angielsku

Czasem najprostsze z pozoru rzeczy potrafią sprawiać osobom uczącym się języka najwięcej problemów. Zdarza się, że osoby mówiące w języku angielskim dość płynnie nagle w rozmowie mylą nazwy miesięcy. Tak, miesiące po angielsku to nie tylko Twój odwieczny kłopot!

miesiące po angielsku

miesiące po angielsku


Dialog po angielsku – u lekarza

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Czasem Twój urlop zakłócają niespodziewane kłopoty. Jeśli lubisz spędzać wakacje za granicą warto być na taką ewentualność przygotowanym. Jeśli natomiast mieszkasz w anglojęzycznym kraju prędzej czy później z jakiegoś powodu wybierzesz się do gabinetu lekarskiego. Dialog po angielsku u lekarza może okazać się trudny, jeśli wcześniej nie poznasz kilku przydatnych zwrotów. Dziś na naszym blogu poznasz te najważniejsze, dzięki którym rozmowa z lekarzem przebiegnie gładko!

dialog po angielsku - u lekarza

dialog po angielsku – u lekarza